Jak pozować do zdjęć ślubnych?

Umiejętność pozowania do zdjęć ślubnych przyda się młodym parom żeby wyglądać perfekcyjnie w każdym ujęciu. Sama koncepcja pozowania może się wydawać trochę stresująca. Młode Pary mają już dość wystarczająco dużo stresu i nerwów w dniu ślubu, a jeszcze jak dodamy do tego pozowanie do zdjęć to zaczyna robić się nerwowo.

Ale spokojnie, nie ma się co denerwować. Cała sztuka dobrego pozowania do zdjęć ślubnych polega na tym, aby w ogóle nie pozować 🙂

Sprzęt jaki posiada fotograf ślubny pozwala robić mu więcej zdjęć seryjnych, co oznacza, że ​​mogą w piękny sposób uchwycić szczególne, naturalne i niepozowane chwile (wygląda to w sumie jak fotoreportaż). Naturalność jest niezbędna do pozowania podczas zdjęć ślubnych i istnieją pewne podstawowe zasady:

Ułożenie ramion – rozluźnij i nie dociskaj rąk do ciała. Jeśli Panna Młoda trzyma swój bukiet, powinna mieć rozluźnione ramiona. Mocne przyciśnięcie łokci do ciała może sprawić, że układ ramion będzie spięty i nienaturalny.

Naturalność – szczere zdjęcia, które oddają osobowość, są idealne, lecz stworzenie takich naturalnych póz może wydawać się czasami nieosiągalne. Dlatego podczas sesji zdjęciowej fotograf może zaproponować, aby Para Młoda zaczęła ze sobą rozmawiać np. na jakiś luźny, wesoły temat. Rozmowa Pary Młodej, śmiech, patrzenie sobie w oczy będzie wyglądało na zdjęciach bardzo naturalnie i pokaże doskonale piękno tego wyjątkowego dnia.

Opanowanie stresu i nerwów – większość błędów w pozowaniu sprowadza się do tego, że Para Młoda jest zestresowana obecnością fotografa. Dlatego fotografowie ślubni i kamerzyści często mówią aby udawać, że ich tam nie ma – ale łatwiej to powiedzieć niż zrobić 🙂

Oto rady 3 podstawowe rady dotyczące pozowania do zdjęć ślubnych:

  1. Pocałunek z zamkniętymi oczami – całowanie z otwartymi oczami jest nienaturalne (niektóre pary nerwowo przyjmują ten styl w dniu ślubu). Całuj się naturalnie, starając się nie zgniatać nosa partnera, gdyż będzie to słabo wyglądało na zdjęciu.
  2. Bez pośpiechu i powoli – zdjęcia spacerów Pary Młodej wyglądają świetnie, lecz staraj się stąpać powoli i bez pośpiechu.
  3. Rozmowa z fotografem – jeśli macie jakieś pytania lub sugestie (takie jak np. preferowana strona twarzy), powiedz o tym dla fotografa. Wcześniejsza rozmowa o tym z fotografem, pomoże wam odnieść większy sukces by uzyskać piękne zdjęcia.